Trusa pentru strângere de fonduri

Spendenaktion Federmäppchen

Strângere de fonduri pentru cutii de creion

Este posibil să rămână unele materiale în timpul producției pungilor noastre. De aceea, Versapak a venit cu ideea de a recicla aceste resturi de țesătură și de a le coase în cutii de creion pentru copiii și tinerii defavorizați. Suntem bucuroși să donăm cutii de creioane finisate la facilitățile pentru copii. Este plăcut să vedem că îi facem fericiți pe copii și, în același timp, contribuim la conservarea resurselor noastre.

Primele cutii de creion au fost la:

Centrul Prieteni ai Copiilor și Tineretului Kannenhof e.V din Solingen

În numele domnului Kleibrink și, bineînțeles, al copiilor și tinerilor de la centrul de copii și tineret Kannenhof, dorim să vă mulțumim foarte mult pentru cutiile de creioane pe care le-am trimis. O idee grozavă de a dona materialele rămase pentru o cauză bună!

Vă mulțumesc foarte mult și salutări bune,

F. Zwanzger (președintele clubului)

și casa de copii Sf. Mihail din Wuppertal

Vă mulțumesc foarte mult, aceste lucruri mici drăguțe fac să trăim și să lucrezi în casa noastră cu copiii.

M. Meyer  

Spendenaktion Federmäppchen

Ai nevoie de ajutor?

Chat online (luni-vineri) cu echipa noastră

Asistență prin chat live

Vorbiți cu echipa noastră online (luni-vineri).

Secțiunea de întrebări frecvente

Răspunsuri la întrebările frecvente.
Generic Maestro Mastercard PayPal Generic